Artur Kocięcki
Strona główna Aktualności Biogram Kariera teatralna Kariera filmowa Twórczość Galeria Demo Archiwum Kontakt

 


 

Najnowsze wiadomości na stronie Google

 

POLSKI FILM W CANNES

 


 

...ZE ZŁOTYM DELFINEM

 

(po pobraniu obraz zapisze się w pełnej rozdzielczości)

 

(po pobraniu obraz zapisze się w pełnej rozdzielczości)

 

Wywiad w Kurierze Lubelskim z dnia 6 listopada 2018 r.

Przeczytaj

 

Wywiad w Dzienniku Wschodnim z dnia 28 października 2018 r.

Przeczytaj

 

Radio Lublin - Lubelski film nagrodzony w Cannes

 

Corporate Media & TV AwardZłotym delfinem w kategorii „Styl życia, sztuka, muzyka i kultura” nagrodzono produkcję „Film Literature. Jan Kochanowski. Lament VIII” w reżyserii Damiana Bieńka, poświęcony polskiemu poecie epoki renesansu, w którego postać wcielił się Artur Kocięcki – aktor Państwowego Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Film to piękna interpretacja słynnego trenu „Wielkieś mi uczyniła pustki...”. Produkcja urzeka liryzmem i wspaniałymi kadrami, a przy okazji promuje Lublin.

 

Film literature. Jan Kochanowski "Lament VIII"  zdobył "Złotego Delfina" na festiwalu The 9th Cannes Corporate Media & TV Awards 2018 w kategorii B24: Lifestyle, Art, Music & Culture.

 

 

 

„TRENY” Jana Kochanowskiego –reż. Damian Bieniek - filmowe dzieła sztuki zostały laureatem festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards, który odbył się w Cannes w dniach 26-27 września 2018 roku. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów korporacyjnych. W Jury zasiadają m.in. laureaci Oskara i nagród Emmy. - Dotychczas wyprodukowaliśmy cztery Treny z planowanych dziewięciu – mówi reżyser i autor zdjęć filmowych Damian Bieniek, który jest również odpowiedzialny za scenariusze. Cykl „Trenów” Jana Kochanowskiego zdobył kompletne uznanie wielu twórców filmowych, przedstawicieli jednostek edukacyjnych oraz nauczycieli jako pionierski i oryginalny sposób przedstawienia klasyki poezji polskiej. Adaptacja filmowa jednego z trenów Jana Kochanowskiego nagrodzona w Cannes. Złoty Delfin na Cannes Corporate Media and TV Awards otrzymał film w reżyserii Damiana Bieńka „Jan Kochanowski. Lament VIII”. W rolę największego polskiego poety renesansu wcielił się lubelski aktor Artur Kocięcki. Muzykę do filmu nagrał prof. Grzegorz Tylec, pracownik Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Film jest perełką krótkometrażową, dzieło sztuki, ponieważ w bardzo enigmatycznej formie zawarte są wszystkie najważniejsze cechy dobrej sztuki, która powinna zafunkcjonować jednym zgodnym akordem – mówi aktor Artur Kocięcki.

 

Informacje pochodzą z portalu I Love Poland

 

 

 

Również film "Jan Kochanowski - Treny" na podstawie Trenów: I, V, VI, VIII, w którym Artur Kocięcki wcielił się w postać Jana Kochanowskiego, zyskał uznanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym FilmAt Festival 2019, gdzie otrzymał dwie nagrody - za wartości patriotyczne filmu w stulecie odzyskania Niepodległości oraz za najlepszy dokument w kategorii Kultura i Sztuka.

 

Film „Treny” wg. Jana Kochanowskiego w reż. Damiana Bieńka został objęty honorowym Patronatem Narodowego Centrum Kultury.

 

 

OSTATNIA WIECZERZA

Post Festiwal

 

 

Podczas niezwykłego wieczoru zobaczymy film „Lament VIII”, który zdobył nagrodę w Cannes. Jego bohaterem jest Jan Kochanowski.

Film, w którym zagrał także Lublin, dostał nagrodę Złotego Delfina na Cannes Corporate Media and TV Awards. To jeden z największych na świecie festiwali, na którym najlepsze filmy, dokumenty i produkcje telewizyjne zdobywają nagrody Złotego, Srebrnego i Czarnego Delfina w poszczególnych kategoriach „Lament VIII” nagrodzono Złotym Delfinem w kategorii „Styl życia, sztuka, muzyka i kultura”.

W rozmowie z Arturem Kocięckim, który zagrał Jana Kochanowskiego, przywołamy historię wypadku aktora, śmierci klinicznej i zwycięstwa nad śmiercią, opisanej w książce „Przebudzenia". Czyli ludzkiego Zmartwychwstania.

 

Jakbym otarł się ramieniem o samego Boga

wywiad w Kurierze Lubelskim z dnia 31 października 2019 r.

przeczytaj